
O mnie
Nazywam się Gniewomir Czarnecki.
Moja przygoda ze wspinaczką zaczęła się w 2000 roku.
Przeczytałem książkę Reinholda Messnera “Na koniec świata” i obejrzałem wyreżyserowany przez Wernera Herzoga film Krzyk Kamienia” i postanowiłem: zostanę himalaistą!
Jednak już pierwsza wizyta na ścianie wspinaczkowej – a działo się to w podwarszawskim Milanówku – pokazała mi, jak ciekawe może być wspinanie sportowe. Chęć wyjazdu w Himalaje uciekła równie gwałtownie, jak się pojawiła, ale wspinanie pozostało do dziś, a przez lata poznałem jego rozmaite formy.
Odwiedziłem wiele rejonów wspinaczkowych w Europie. Mój ulubiony to El Chorro w hiszpańskiej Andaluzji – jestem tam każdego roku. Nie rezygnuję przy tym ze wspinania w innych miejscach.
Z czasem moja pasja stała się również zawodem. Od kiedy pamiętam, zajmuję się nauczaniem wspinaczki. Po kilku latach aktywnego wspinania zacząłem prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży w milanowskim klubie wspinaczkowym. Od 2007 roku jestem instruktorem wspinaczki sportowej. Początkującym oferuję pomoc w stawianiu pierwszych kroków na sztucznej ścianie oraz w skałach. Tych bardziej doświadczonych zapraszam na warsztaty. Prowadzę sekcję wspinaczkową AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zajęcia WF. Poza tym prowadzę zajęcia dla osób z autyzmem na ściance wspinaczkowej.
Podczas swoich kursów staram się skierować uczestników na to, jak mogą się dalej rozwijać i zdobywać wiedzę. Nauczyłem wspinania kilkaset osób. Wielu moich byłych kursantów wciąż aktywnie się wspina i zdobywa nowe doświadczenia.
Szkole na sztucznych ścianach wspinaczkowych w Warszawie. Skałkowe szkolenia prowadzę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub poza granicami kraju ( Andaluzja, Wyspy Kanaryjskie)
Nie prowadzę kursów w górach wysokich, ale współpracuję z kilkoma instruktorami wspinaczki wysokogórskiej, których mogę polecić.