IMG_20200211_122845.jpg

O mnie

Nazywam się Gniewomir Czarnecki.

Moja przygoda ze wspinaczką zaczęła się w 2000 roku.

Przeczytałem książkę Reinholda Messnera “Na koniec świata” i  obejrzałem wyreżyserowany przez Wernera Herzoga film Krzyk Kamienia” i postanowiłem: zostanę himalaistą! 

Jednak już pierwsza wizyta na ścianie wspinaczkowej – a działo się to w podwarszawskim Milanówku – pokazała mi, jak ciekawe może być wspinanie sportowe. Chęć wyjazdu w Himalaje uciekła równie gwałtownie, jak się pojawiła, ale wspinanie pozostało do dziś, a przez lata poznałem jego rozmaite formy.

Odwiedziłem wiele rejonów wspinaczkowych w Europie. Mój ulubiony to El Chorro w hiszpańskiej Andaluzji – jestem tam każdego roku. Nie rezygnuję przy tym ze wspinania w innych miejscach.

Z czasem moja pasja stała się również zawodem. Od kiedy pamiętam, zajmuję się nauczaniem wspinaczki. Po kilku latach aktywnego wspinania zacząłem prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży w milanowskim klubie wspinaczkowym. Od 2007 roku jestem instruktorem wspinaczki sportowej.  Początkującym oferuję pomoc w stawianiu pierwszych kroków na sztucznej ścianie oraz w skałach. Tych bardziej doświadczonych zapraszam na warsztaty. Prowadzę sekcję wspinaczkową AZS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zajęcia WF. Poza tym prowadzę zajęcia dla osób z autyzmem na ściance wspinaczkowej. 

Podczas swoich kursów staram się skierować uczestników na to, jak mogą się dalej rozwijać i zdobywać wiedzę. Nauczyłem wspinania kilkaset osób. Wielu moich byłych kursantów  wciąż aktywnie się wspina i zdobywa nowe doświadczenia. 


Szkole na sztucznych ścianach wspinaczkowych w Warszawie. Skałkowe szkolenia prowadzę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej lub poza granicami kraju ( Andaluzja, Wyspy Kanaryjskie)

Nie prowadzę kursów w górach wysokich, ale współpracuję z kilkoma instruktorami wspinaczki wysokogórskiej, których mogę polecić.